великите личности
Айнщайн отбелязва преди много време че ,ако сме обхванали същността на нещо привличащо вниманието ни . Накрая ще се сблъскаме с дълбоката реалност и истина. Необходимо е да го свържем с личния опит и разбиране което имаме, а след това да оставим всичко да протича от само себе си...

Простотата, която посочвам не е просто недостижим идеал; тя не е нещо, което звучи хубаво, но на практика е неприложимо и неуместно.
Това е качество, което израства от индивидуалното осъзнаване на Единството и от съзнаването на безкрайните потенциални възможности на вътрешния живот.
Разумът може да бъде “убиец на реалното”, както казва източната философия, в този случай той е враг на яснотата и светлината.
Действително, нашия разум може да бъде така погълнат от заплетените детайли , че да загубим от поглед целостността и персоналните ценности .
Разумът е враг на истината и служи само за превратно изтълкуване на настоящите проблеми с маса смущаващи детайли. Може да стане по-добре за известно време, доколкото той ни се отвлича върху размисли за всевъзможни нови неща.
Но колко дълго ще продължи това , докато отново се сблъскме с нуждата да се изправим пред настоящата ситуация и да я преценим по концентриран и задълбочен начин?

Има една положителна особеност - разумът може да служи като инструмент на Висшето ни “Аз”, в такъв случай той помага да се освети бездънната реалност на живота и индивидуалната съдба.
Няма коментари:
Публикуване на коментар